WIOSNA W NASZEJ ŚWIETLICY
Kolejne tygodnie działalności miejskiej placówki wsparcia dziennego za nami. Upłynęły one na zajęciach programowych, pracą nad pokonywaniem codziennych trudności, które odbywały się w bezpiecznej atmosferze wsparcia i towarzyszyło im wiele wspólnych niezapomnianych przeżyć. Wraz z nadejściem wiosny nasza Świetlica wypełniła się barwami i pozytywną energią. Podczas zajęć plastycznych powstawały pierwsze zwiastuny wiosny, delikatne przebiśniegi oraz wiosenne, kwitnące drzewka. Dzieci chętnie eksperymentowały z przepisami i podczas zajęć kulinarnych z zaangażowaniem tworzyły różnorodne potrawy. Celebrowaliśmy nadejście wiosny poprzez tradycyjny zwyczaj, wspólnego wykonania kolorowej Marzanny z ekologicznych materiałów, którą wzięliśmy na jej ostatni spacer do Topolowego Zakątka gdzie zakończyła swój krótki żywot. Naszą wyprawę zakończyliśmy wizytą w pizzerii. Przed świętami wielkanocnymi w naszej placówce odbyły się warsztaty wielkanocne, w których licznie uczestniczyli rodzice wychowanków. W atmosferze życzliwości powstały unikatowe dekoracje, które wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Korzystając ze sprzyjającej pogody regularnie wyruszaliśmy w teren m.in.; na boisko sportowe Orlik i do Ogródka Jordanowskiego, gdzie wychowankowie rozwijali swoją sprawność fizyczną podczas zabaw ruchowych i gier drużynowych. Nasze wyjścia urozmaicaliśmy wizytami na kręgielni i basenie. Podczas wyjść do Muzeum Dom Rodziny Pileckich uczestniczyliśmy w zajęciach z wycinanki kurpiowskiej i seansie filmów przedstawionych w wirtualnej rzeczywistości. W miłej atmosferze relaksu zajadając popcorn organizowaliśmy również seanse filmowe w naszej placówce. Z okazji Dnia Ziemi wychowankowie wykazali się dużą wrażliwością na problemy związane z ekologią i stworzyli urokliwe zwierzątka z surowców wtórnych. Pod koniec kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Rząśnika – Majdan na pole paintballowe. Była to niezwykła przygoda, pełna wrażeń, gdzie mogliśmy poczuć zdrową dawkę adrenaliny oraz dzięki współpracy w zespole poskromić drużynę przeciwną. Oprócz rywalizacji było jeszcze ognisko i przejazd traktorem. W naszym ogrodzie w Topolowym Zakątku rozpoczęliśmy prace ogrodnicze dosadzając różnorodne kwiaty i rośliny.
